Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Бачити більше

«Бачити більше» — відеопроєкт Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Це серія відеороликів, що ставлять за мету привернути увагу до експонатів та популяризувати музей.

У коротких відеорозповідях акцент зроблено на бекґраунді артефактів та фактах з їхньої історії, які часто невідомі широкому загалу. За задумом музейників, «розкриття» цих предметів приверне увагу до музейної колекції та заохотить більшу кількість людей відвідати заклад.

У створенні проєкту взяли участь співробітники музею Костянтин Дубін, Юлія Стаднік, Дмитро Кузубов, а також відеооператор Олександр Поберайло й звукорежисер Валерій Бескорсий. Сценарії до відео розробляли самі музейники, вони також брали участь у зйомках у якості сторітелерів.

Епізод 1. Танк Mark V

У першому епізоді мова йде про музейний експонат, знайомий кожному, хто бував у центрі Харкова — один із перших танків в історії людства Mark V.

Епізод 2. Реклама XIX століття

У другому епізоді на прикладі реклами кондитерських виробів ХІХ століття ми покажемо, якими хитрощами харківські підприємці раніше просували свою продукцію

Епізод 3. Космос. Кріостат

У третьому епізоді йдеться про один із наших «космічних» експонатів — кріостат.

Епізод 4. Гривна

У цьому епізоді ми розкажемо про грошову систему Київської Русі, походження руської гривні та про появу перших вітчизняних монет.

Епізод 5. Меч Ulfberht

У цьому епізоді мова йде про особливий середньовічний меч Ulfberht.

Епізод 6. Перші телевізори

У цьому епізоді проєкту «Бачити більше» ми розказуємо, як виглядали перші телевізори та що показували на «блакитних екранах» в часи зародження телебачення.

Епізод 7. Кліше для друку банкнот УНР 1918 року

У цьому епізоді йдеться про відродження гривні та друк грошових банкнот у буремні часи громадянської війни 1917-1921 років.

Епізод 8. Дуельні пістолети

Цей епізод проєкту «Бачити більше» присвячений історії дуельних пістолетів ХІХ ст. та поєдинків на цій зброї.

Епізод 9. Козацька шабля отамана Йосипа Гладкого

Новий епізод нашого проєкту «Бачити більше» присвячений шаблі останнього кошового отамана Задунайської січі Йосипа Гладкого.

Епізод 10. Фотографи та фотоапарати ХІХ — ХХ ст.

Якщо ви гадаєте, що фотографувати — популярне хобі ХХІ століття, то ніт. Два століття тому людей, які бігали по Харкову з камерою і знімали місто, також вистачало.

Епізод 11. Історія в ялинковій іграшці

Чи знаєте ви, як у Радянському Союзі колись пов’язали ялинкову іграшку та боротьбу з расовою дискримінацією? Про цей та інші зв’язки розповідаємо в новому епізоді проєкту «Бачити більше».