Поширені питання/відповіді

1.Чи є у музеї речі/фотографії/предмети, пов'язані з певною особою/подією/організацією?

Якщо інформації щодо предмету, яким Ви цікавитеся немає на сайті музею (або у інших достовірних джерелах, пов'язаних з музеєм), то можна звернутися особисто або зателефонувати до музею (контакти). Для роботи з фондами музею, необхідно написати офіційного листа на ім'я директора музею.

2. Чи можна отримати у музеї інформацію або фото мого родича?

Скоріш за все, ні. Справа в тому, що музей не є спеціалізованою установою із зберігання персональних документів. Значна частина музейних предметів пов'язана із видатними особами та має меморіальне значення. Можливо, Вам краще звернутися до архівних установ, наприклад до Державного Архіву Харківської Області. Також Ви можете спробувати скористатися пошуком на сайті музею (наприклад, у наукових публікаціях та документах може міститися прізвище необхідної особи).

3. Чи можна відсканувати/сфотографувати предмети з архіву музею?

Так. Однак фотографування (відеозйомка) та робота з предметами фондової колекції Харківського історичного музею є платними послугами. При цьому необхідно дотримуватися встановлених правил роботи з музейними предметами. Для роботи з фондами музею, необхідно написати офіційного листа на ім'я директора музею.

4. Як можна попрацювати з фондами музею?

Робота з предметами фондової колекції Харківського історичного музею відноситься до платних послуг.

Для роботи з фондами музею, необхідно написати офіційного листа на ім'я директора музею. У листі слід вказати, які саме матеріали Вас цікавлять (наприклад, фонди, пов'язані з певною особою), а також мету використання матеріалів (наприклад, дисертаційне або інше наукове дослідження).

Лист можна особисто передати у приймальню директора (2 поверх музею).

5. Я маю певний предмет, що можливо має історичну цінність? Чи прийме/купить його музей?

Нажаль, наразі музей не може придбати предмети. Ви можете залишити інформацію про об'єкт та контактні дані на майбутнє.

Водночас, музей може прийняти безкоштовно такий предмет, якщо він має історичну цінність (визначається музейним співробітником). Для цього треба звернутися з описом предмета за музейними контактами.